2016 metų ekspedicija – įžanginė. Planuose – trys Vakarų ir Vidurio Lietuvos upės – Minija, Jūra ir Dubysa. Ekspedicija prasidės daugeliui komandos narių žinomoje upėje – Minijoje. Praėjusiais metais, naktį plaukiant Minija, kilo organizuojamos ekspedicijos idėja, kuri šiemet įgavo realų pavidalą. Šių metų tikslas – detaliai išanalizuoti ir aprašyti upes turizmo infrastruktūros įrengimo požiūriu, taip pat pateikti vandens turizmo ir stovyklavimo pradžiamokslį pirmuosius žingsnius žengiantiems vandens turistams. Ekspedicijos metu didelis dėmesys bus skiriamas gamtą tausojančiam stovyklavimui, tinkamam fiziniam aktyvumui ir mitybai gamtoje.

2016 metų ekspedicija susidedės iš šių etapų:

1. Paruošiamasis etapas. Šiame etape baidarių mums nereikės. Bus vykdomi paruošiamieji darbai, fiksuojamos upių ištakos, analizuojama teisinė informacija reglamentuojanti vandens turizmą Lietuvoje ir atskirose savivaldybėse. Sudarysime detalius plaukimo ir kranto ekipažo planus.

2. Plaukimo etapas. Minijos ir Jūros upėms bus plaukiama po tris dienas, nakvojama gamtoje. Dubysos upe numatomas dviejų dienų plaukimas su nakvyne gamtoje. Kiekvieną dieną bus nuirkluojama apie 50 kilometrų, fiksuojamos įdomiausios ir gražiausios upių atkarpos, apžvelgiama, kaip sekasi įgyvendinti vandens turizmo specialųjį planą. Pasitelkiant specializuotus prietaisus bus matuojamas plaukimo dalyvių širdies ritmas. Tai padės Klaipėdos universiteto, Rekreacijos ir turizmo katedros mokslininkams pateikti argumentuotas, sveikatą stiprinančio, ribinio fizinio aktyvumo rekomendacijas.

3. Aptariamasis ir klausimų sprendimo etapas. Natūralu, kad plaukiant upėmis gali kilti nemažai tikslinių klausimų, į kuriuos po plaukimo galės atsakyti savivaldybių, turizmo informacijos centrų, ar baidarių nuomos centrų atstovai. Visą savo patirtį fiksuosime, aprašysime ir parodysime Jums.

Komanda

Dienoraštis

Video