Trečiosios ekspedicijos Dubysa rytas „Krikšnovės“ sodyboje buvo tiesiog puikus. Patogiai išsimiegoję lovoje šįkart atsibudome kaip vyturėliai – anksti bei pakilios nuotaikos. Turėdami omenyje, jog tai paskutinioji šios ekspedecijos ir apskritai paskutinioji šių metų projekto plaukimo diena, palikti sodybos neskubėjome – reikia mėgautis kiekviena šios dienos akimirka. Iš lėto papusryčiavę, susirinkome daiktus, pamojome ranka nuostabiais vaizdais apsuptai kaimo turizmo sodybai, sėdome į juoduliuką ir riedėjome į savo starto vietą. Oras tądien kaip ir praeitas dvi buvo tiesiog nuostabus, kaip užsakytas paskutiniajai kelionei. Pasidarėme porą nuotraukėlių pradžiai, sėdome į boliduką ir pirmyn! 14341537_10154329558435708_1008771843_n

Prieš akis 32km plaukimo, tad stengėmės iš jo pasiimti kuo daugiau tiek emociškai, tiek fiziškai. Gėrėjomės mus supančia aplinka bei plaukėme lėtai. Tądien srovė buvo mūsų sąjungininkė, tad nereikėjo eikvoti jėgų, kurių nebuvo likę itin daug. Baterija trečią dieną šiek tiek nusėdo. Trečiąją dieną Dubysos turizmo infrastruktūra lengvai tariant nuvylė – stovyklaviečių, poilsio bei atokvėpio vietų savo kelyje nepamatėme nei vienos. Apmaudu, nes nuo krantų turistams atsivertų nuostabūs vaizdai jėgoms atgauti. Taigi, viso plaukimo metu tik 6 sutvarkyti bei įrengti poilsio taškai turistams ir tik Dubysos regioninio parko teritorijoje.

Kas maloniai nudžiugino, per visas 3 ekspedicijų 9 plaukimo dienas, tądien pirmą kartą pamatėme daugiau upių mylėtojų – aplink gausu puikiai nusiteikusių baidarininkų grupių. Vis dar šiltas vasariškas oras sukvietė žmones pasidžiaugti paskutiniais saulės spinduliais bei gamtos grožiu.

14302856_10154329558325708_734336142_nTaip vis sutikdami bendraminčių yrėmės toliau bei tikrinome nuplauktą kilometražą – iki Nemuno intako liko tik 10km. Tuomet mūsų plaukimo greitis visai sulėtėjo. Pasiekti finišo vietą skatino tik tai, kad krante mūsų laukė Media Dia komanda paskutiniam šių metų interviu, tačiau išlipti iš boliduko ir paliti upę noro trūko. Tačiau, kad ir kaip nesinorėjo ta akimirka išaušo – prieš akis Nemunas. Iš pradžių apėmė neišpasakytas džiaugsmas dėl mūsų dviejų, kad šįkart pirmąkart patys pasiekėme Nemuną, netrumpindami atstumų, tačiau apėmė begalinis lūdesys, kad štai ir viskas – šių metų aktyvioji dalis baigta. Išlipę iš boliduko kurį laiką grožimės vaizdu. Gaila tos emocijos neįmanoma perteikti dienoraštyje, tačiau tas momentas atminty tikrai išliks ilgam. O štai ir Media Dia šeima, kurie mus palaikė viso projekto metu,  sega mikrofonus, tikrina kameras ir ruošiasi paimti paskutinius įspūdžius iš Dubysos.14330870_10154329558840708_1021227211_n

Atsisveikiname su Media Dia ir bandome riedėti. Prieš akis tikrai ilgas kelias – iš  pradžių reikia nuvežti pakaitinę baidarę atgal į „Pakalnės“ sodybą, tuomet pargabenti sužeistą, bet dar kvėpuojantį žvėrelį atgal į www.baidare.com centrą na ir tada jau namo apapa. Tačiau Dubysos ekspedicija iki pat galo išliko chaotiška. Važiuojant autostradoje išgirdome keistą garsą – lyg tarška kažkas, lyg ne viskas tvarkoje. Edgaro atsargumas šįkart pasirodė vietoje ir labai laiku. Sustojome – priekinė dešinė padanga visiškai tuščia. Esame tikri laimės kūdykiai, kad esame sveiki, juolab važiavome su nemažu svoriu ant viršaus, apvirsti tikimybė buvo didesnė nei gali atrodyti. 14341882_10154329558690708_859479935_nTaigi, valandėlę dar keitėme juoduliuko batus. Tamsoje tikrai buvo ką nuveikti. Geriau lėčiau, bet viską atlikti tinkamai. Pakeitę mašiniuko apavą judėjome lėčiau, bet namus pasiekėme sveiki, bet tradiciškai gerokai po vidurnakčio.

Dėkoju mūsų šios vasaros šeimai Media Dia, www.baidare.com, www.baidareupeje.lt komandai, kad pavertėte šią vasarą tokią nuostabią ir įsimintiną. Darbas su jumis tapo puikiu laisvalaikiu ir didžiausia aistra. Jūs visi esate šaunuoliai! O didžiausias ačiū Edgarui, kad visos ekspedicijos metu buvai ne tik kolega, bet ir draugas, kai to labiausiai reikėjo!

Share this article