13702344_10154172296490708_330273741_oPo antrosios dienos nuovargis jautėsi visiems dalyviams. Įsikūrus stovyklavietėje norėjosi tik vieno – miego. Miegojome baidarių centre www.baidare.com Nakties tylą vis sudrumsdavo aplink lojantys šunys, ar netoliese esančia autostrada praskriejantys automobiliai. Naktis prabėgo labai greitai, tačiau kaip ir pirmoji buvo per trumpa 🙂

Trečioji diena vėl buvo kitokia nei pirmosios dvi. Oro sąlygos idealios plaukimui. Saulutę dengė nedideli debesys, lauke gaivu, pūtė silpnas vėjelis. Palikti stovyklavietės neskubėjome, galvoje jau klaidžiojo mintis, kad šiandien plaukimo Minijos upe finišas. Taip plaukimas išvargino, taip trūko miego, taip raumenys skaudėjo, tačiau šios trys dienos buvo nerealios! Nerealios, nes kažkur toli toli palikome civilizaciją, nes pavyko atitrūkti nuo kasdieninių rūpesčių, nes buvome natūralios gamtos apsuptyje! Finišo ir laukėme, tačiau dėl ką tik išvardintų priežasčių iki jo irkluoti neskubėjome.

Prieš startą duoklė filmavimo kameroms. Baidarių centro vadybininkas Arnoldas papasakojo kaip teisingai elgtis su baidare, kad plaukimas taptų didžiausiu malonumu. Jo pasakojimą iliustravome praktiniais pavyzdžiais. Visa tai, kaip ir visą mūsų plaukimą, galėsite išvysti jau netrukus specialiai parengtuose video siužetuose.

13713240_10154172295355708_2087608838_nGrįžtam prie paskutinės dienos plaukimo! Iki upės žiočių buvo likę apie 60 kilometrų. Net klausimų nekilo, kad Active Trips logotipas jas pasieks. Pradžioje irklavome vangiai, po truputį yrėmės priekin. Su nekantrumu laukėme Gargždų pylos, kuri žadėjo aštresnių pojūčių. Taip ir buvo! Ilgokai užtrukome, kol pavyko pro ją prasibrauti. Viena pusė užvertusi medžiais, kita apaugusi ilgomis žolėmis, o per visą upės plotį tįsojo betono užtvara. Braudamiesi pro žoles pasijutome kaip džiunglėse, o mūsų vargą atpirko smagus nusileidimas žemyn šniokšiančiu Minijos vandeniu.

Likusį kelią Minijos srovė visiškai sulėtėjo, tačiau baidarių ekipažai atgijo. Atgijo, nes kuriam laikui gamtos garsus pakeitėme muzika. Itin atgijo Aida, kuri tarsi įgavo antrą kvėpavimą. Klausydamiesi malonios muzikos daug smagiau yrėmės į priekį.

Buvome suplanavę, kad Priekulėje vienas ekipažas finišuos, o kitas plauks iki upės žiočių. Labai nepastebimai pasiekėme pirmojo ekipažo finišo vietą. Krantai statūs, tad gavome dar vieną iššūkį. Kovojome, tačiau galiausiai pavyko baidarę ištempti į krantą. Krante duoklė filmavimo komandai, paskutinieji interviu, ranka pamojavom kelionę tęsiančiam Dariui ir poilsio akimirkos.

Tačiau ilsėjosi ne visi. Dariui prieš akis buvo apie 30 kilometrų. Planavome, kad jam juos įveikti prireiks maždaug 5 valandų. Neapsirikome. Kol Darius irkluoja, galime apžvelgti tai, ką šiandien matėme upėje. Nuo Gargždų Minija išplatėjo ir sulėtėjo. Trasos ženklinimas išnyko, krantai tapo statesni ir visiškai nepritaikyti išlipimui. Žinome, kad šioje atkarpoje šalia Minijos yra ne viena kaimo turizmo sodyba, tačiau iš upės nematėme nei vienos nuorodos. Žinome, kad krante yra bent kelios stovyklavietės, tačiau jos taip pat nebuvo pažymėtos. Anksčiau ne kartą yra teką plaukti šia atkarpa,  tačiau šįkart pažvelgėme visai kitomis akimis. Labai didelis kontrastas lyginant su tuo, ką matėme antrą plaukimo dieną.

O štai ir Darius grįžta atgal nuo Minijos žiočių į Mingės (Minijos) kaimą. Laikrodis rodo 22:40. Pavargęs, bet itin laimingas. Laimingi ir mes, dabar jau laukiantis ekipažas, nes pirmoji upė įveikta. Komanda buvo ir yra itin šauni! Jokių neigiamų emocijų, net kai sunku, vien tik didžiulis ryžtas ir noras pasiekti užsibrėžtus tikslus! Ačiū Jums, nes tik Jūsų padarėte šią ekspediciją dar malonesnę ir įsimintinesnę!

Minija perplaukta, laikas Jūros upei!

Share this article