13689476_10154163881145708_833895893_nPirmoji ekspedicijos diena stebino jau nuo pat ankstaus ryto, dar esant Klaipėdoje – dangus prakiuro ir pylė kaip iš kibiro. Važiuojant link baidarių centro „www.baidare.com„, buvo apsvarstytos kelios alternatyvos, jei lietus nesiliautų. Tačiau neilgai trukus oro sąlygos maloniai nustebino, todėl buvo grįžta prie pirminės idėjos. Pirmąją dieną ekspedicijoje dalyvavo 5 plaukiantieji, skirtingi tiek amžiumi, tiek turima patirtimi, tiek esamu fiziniu bei emociniu pasirengimu.

Savo plaukimą pradėjome nuo Medingėnų gyvenvietės 12val 30min. Išplaukus visų dalyvių nuotaikos buvo puikios – visi dalinosi pirmaisiais įspūdžiais, džiaugėsi pirmaisiais yriais, grožėjosi gamta. Upės vandens lygis bei srovės greitis plaukiant buvo labai skirtingas, o ir prisitaikyti prie kolegos baidarėje trunka šiek tiek  laiko, tad pirmieji kilometrai buvo įveikti neplanuotai ilgai. Tačiau turėjome ir daugiau „džiaugsmų“ – nesibaigiančias užvartų lavinas. Kartais atrodė, kad išvedėme baidares pasivaikščioti po upę, nes ėjimo buvo daugiau nei plaukimo. Tačiau visos jos buvo įveiktos sėkmingai – vienos su šypsenomis, kitos su rūpesčiu veide, tačiau įveiktos. Didėjant nuplauktų kilometrų skaičiui, buvo įdomu stebėti kaip keičiasi plaukiančiųjų nuotaikos, kaip pasirodžius pirmiesiems nuovargio požymiams reaguojama į aplinkos veiksnius – smulkų lietų, vėsų upės vandenį, pirmuosius raumenų skausmus, alkio pojūtį bei kt. Kiekvienas dalyvis jautėsi labai skirtingai, kuomet vieni gailėjosi pradėję kelionę, kitiems norėjosi tik dar daugiau. Didžioji dalis plaukiančiųjų sustabdė savo kelionę ties Stalgėnų gyvenviete 19val, nuplaukus 27km ir vienas entuziastas sėkmingai papildė savo nuplauktų kilometrų krepšelį papildomais 22km, baigdamas kelionę poilsio ir pramogų komplekse „Žemsodis“ 23val, kur buvo įkurta stovyklavietė ir pradėtas sekančios dienos plaukimo pradžia.

Žvelgiant  rekreacijos ir turizmo absolventės akimis į pirmos dienos plaukimą Minijos upe, matyti, kad šios upės ištakos nėra pritaikytos masiniam turizmui, šio maršrutu nepavadinsi rekreaciniu, kurį galėtų įveikti kiekvienas. Nemaloniai stebino upės kranto infrastruktūra – pasigesta nuorodų, įrengtų stovyklaviečių ar atokvėpio vietų, patogių priėjimų prie krantų tiek plaukiantiesiems, tiek kranto ekipažui. Taigi tobulėti tikrai yra kur.

Apibendrinant pirmąją dieną galiu teigti, jog žvelgiant plaukiančiosios akimis – trasa buvo neblogas iššūkis patikrinti savo fizinį bei emocinį pasiruošimą, žvelgiant iš jaunosios turizmo specialistės pusės – buvo puiki proga susipažinti su Minijos upės ištakomis bei įrengta infrastruktūra.

Share this article