Paruošiamieji ekspedicijos darbai

img_8251Nors pirmasis projekto plaukimas vyks tik 2016 metų liepos 11-13 dienomis, tačiau pasiruošimas pradėtas vykdyti gerokai anksčiau – vasario mėnesį. Šiuos pusę metų buvo kruopščiai rinkta plaukiančiųjų bei kranto ekipažo grupė, su tikslu surinkti skirtingo amžiaus bei fizinio pasirengimo turinčius žmones. Generuojant skirtingus požiūrius ir patirtis buvo nueitas ilgas kelias nuo pradinės plaukimo baidarėmis idėjos iki galutinio rezultato. O nuveikta ne tiek ir mažai – sudėlioti pirmojo sezono plaukimo trasų maršrutai Minijos, Jūros bei Dubysos upėmis; numatyti patogiausi privažiavimo takai kranto ekipažui; realiai susipažinta su upių ištakomis, stovyklaviečių infrastruktūra; parengtas internetinis projekto puslapis; surasti partneriai – komunikacijos partneris „Media Dia“, mokslinis partneris KU rekreacijos ir turizmo katedra, plaukimo partneriai www.baidare.com, poilsio bei pramogų kompleksas www.zemsodis.lt bei Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras.

Žinoma, kol kas labiausiai gilintasi į pirmąją žadamą plaukti upę – Miniją. Ja planuojama nuplukti apie 176km per tris dienas. Nors visa Minija driekiasi net 202km, tačiau atsižvelgiant į tai, kad šios upės ištakos yra labai siauros bei seklios, patogiausias variantas pradėti plaukimą buvo ties Medingėnų, o baigti ties Mingės gyvenvietėmis. Pirmąją dieną planuojama nuplaukti apie 45km, antrąją – apie 70km ir trečiąją apie 60km. Sustojimo vietos planuotos atsižvelgiant į priėjimo plaukiantiesiems bei privažiavimo kranto ekipažui prie krantų patogumą, stovyklaviečių infrastruktūros išsidėstymą.

Taigi, pirmieji pasiruošimo darbai baigti, stovyklavimo įranga jau sudėta, tikimės palankių orų ir nekantriai laukiame rytojaus.

Aida

Share this article