Daugeliui lietuvių vasara neįsivaizduojama be išvykos baidarėmis. Nuostabūs gamtos vaizdai, harmoningas paukščių čiulbesys, vandens čiurlenimas – tikra atgaiva sielai ir protui. Turizmo profesionalai apgailestauja, kad dalis žmonių nesirenka baidarių kaip idiliškos laisvalaikio priemonės, nes mano, kad šie maži laiveliai greitai apvirsta.

Pasak baidarių nuoma užsiimančio Arnoldo Valčiuko, dirbančio „Baidarių centre“, šiuolaikinę baidarę apversti ganėtinai sudėtinga ir dažniausiai apsiverčiama ne ten, kur giliausia. Priešingai, pasak A.Valčiuko, pavojai tyko seklesnėse vietose, kuriose yra kliūčių ir kai poilsiautojai to mažiausiai tikisi.

Ekspedicijos „Baidarė upėje“ vadovas ir „Active Trips“ įkūrėjas Edgaras Vaškaitis pritaria ir juokauja, kad norint apversti baidarę reikia turėti talento: „Per trejus ekspedicijos „Baidarė upėje“ metus turėjome ne vieną baidarių naujoką. Daugeliui jų taip ir nepavyko apsiversti plaukiant baidare, tačiau keletas talentingų visgi pasitaikė“, – sako E. Vaškaitis.

Plačiau apie baidarių mitus ir ką daryti, kai apvirsta baidarė, kaip gelbėtis ir gelbėti baidarę bendrame „Baidarių centras“ ir „Active Trips“ edukaciniame vaizdo reportaže, kurio idėja kilo bendradarbiaujant ekspedicijoje „Baidarė upėje“.

Share this article